Preloader

آموزش تصویری فشرده سازی فایل در هاست دایرکت ادمین


در این مطلب از سرویس آموزش های شرکت هاستینگ جوان گستر تصمیم داریم تا شما همراهان همیشگی را با نحوه زیپ یا همان zip ( فشرده سازی ) فایل ها و یا پوشه ها در هاست دایرکت ادمین آشنا کنیم. اگر شما هم با کارکرد هاست دایرکت ادمین زیاد آشنایی ندارید پس از همین الان با خواندن آموزش های تصویری آسان هاست دایرکت ادمین جوان گستر همراه باشید.

zip کردن فایل در دایرکت ادمین:

برای فشرده سازی یا همان zip کردن فایل و یا پوشه های موجود در هاست دایرکت ادمین سایت خود کافی است وارد هاست سایت شوید و در مدیریت فایل یا همان file manager ابتدا با کلیک روی گزینه Empty Clipboard حافظه موقت کلیپبورد را تخلیه نمایید( مطابق تصاویر زیر ).

بعد از خالی کردن حافظه موقت باید فایل ها یا پوشه های موجود روی هاست را که مد نظر دارید فشرده کنید را انتخاب نمایید( مطابق با تصویر زیر ) .

بعد از انتقال فایل هایی که مد نظر شماست، باید مطابق با تصویر زیر روی گزینه Add to Clipboard کلیک نمایید تا فایل هایی که انتخاب کردید در حافظه موقت کلیپبورد ذخیره شود.

بعد از انجام موارد بالا نهایتا باید یک نام در نظر بگیرید که فایل های انتخابی در فایل فشرده ای با این نامی که انتخاب مینمایید ذخیره خواهد شد( مطابق تصویر زیر ).

tar.gz کردن فایل و پوشته در دایرکت ادمین:

در تصویر بالا مشاهده میکنید که می توانید هم فایل فشرده ای با پسوند .zip ایجاد نمایید و یا فایلی با فرمت tar.gz ، درواقع روند کار همان است و در انتهای کار نوع فایل را باید به فرمتی که در نظر دارید انتخاب نمایید مطابق با همین تصویر بالا.

امیدواریم این مطلب نیز برای شما مفید واقع شده باشد، انشاالله در مطالب بعدی به آموزش های ویژه ای خواهیم پرداخت که کاملا با این کنترل پنل کانادایی آشنا شوید و دل کندن از آن برای شما سخت باشد. در پایاین نیز درصورتیکه سوالی و یا درخواستی داشتید خوشحال می شویم از طریق نظرات همین مطلب یا یکی از راه های تماس موجود روی سایت با ما ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of

تماس : 34220129 - 017

info@javangostar.ir