چند سایت روی یک هاست سی پنل | راه اندازی یک سایت مجزا


چند سایت روی یک هاست سی پنل می توان راه اندازی کرد؟

این سوال همان سوالیست که در ذهن بسیاری از افرادی است که تازه به دنیای وبمستری ورود کرده اند. در پاسخ به این سوال باید گفت در صورتیکه خرید هاست سی پنل شما درست انجام شده باشد بله می توانید 2 سایت و یا چند سایت روی یک هاست نیز راه اندازی کنید.

در اینجا مظور از خرید درست هاست چیست؟ منظور انتخاب هاست با امکانات لازم می باشد، یعنی سرویسی که برای میزبانی سایت خود خریداری کرده اید باید شامل اد دامین یا افزودن دامین را داشته باشد و فقط محدود به یک دامین پیش فرض نباشد.

اگر هاست شما قابلیت افزودن اد دامین نداشت می توانید این مورد را با مدیر سرور خود( مدیر هاستینگ ) در میان بگذارید تا شرایط مربوطه را برای شما فراهم کنند. معمولا این مورد را با دریافت مبلغی ناچیز برای شما روی هاستتان فراهم خواهند کرد.

وقتی مطمئن شدید که هاست شما قابلیت اد دامین دارد و یا خاصیت راه اندازی چند سایت مجزا روی همان سرویس هاست دارد کافیست مطابق با دستورات زیر پیشرفته و سایت جدید خود را با آدرس دامنه جدید خود راه اندازی کنید.

افزودن دامنه جدید به هاست سی پنل:

برای اینکه سایت جدید خود را با دامنه ای جدید بالا بیاورید، پس از ورود به کنترل پنل هاست سی پنل خود کافیست مطابق تصویر زیر روی گزینه Addon Domains کلیک کنید.

سایت جدید روی هاست سی پنل

سایت جدید روی هاست سی پنل

خب، حالا باید وارد صفحه زیر شده باشید( مطابق تصویر ) که در اینجا باید فیلد های مربوط را به مانند زیر پر کنید:

New Domain Name : نام دامنه جدید را وارد کنید

Subdomain : نام ساب دامین

Document Root : آدرس ریشه اصلی فایل ها یا همان مسیر روت

نکته بسیار مهم: بعد از پر کردن فیلد مربوط به دامنه، زمانیکه بیرون از فیلد و در اطراف کادر آن کلیک کنید مابقی فیلدها بصورت کاملا اتوماتیک تکمیل خواهند شد( بصورت حالت پیش فرض سرور ).

سپس باید روی گزینه Add Domain کلیک کنید تا کلیه مراحل با موفقیت اتمام یابد.

سایت روی هاست سی پنل

هاست سی پنل

نکات مهم قبل از اد کردن دامنه روی هاست سی پنل:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس : 34220129 - 017

info@javangostar.ir