رفع مشکل ارور 404 (خطای not found 404) معروف سایت وردپرس


خطای معروف 404 Not Found Error در سیستم مدیریت محتوای وردپرس به معنی پیدا نشدن و یا همان عدم دسترسی صفحه وب سایت مذکور روی سرور میباشد. این ارور از سری خطاهای 4XX میباشد که البته ممکن است توسط طراح وب سایت ها صفحه مربوط به این خطا از نظر طراحی و گرافیکی تغییراتی داده شده باشد.

اما در ادامه این مطلب به برسی برخی راهکارهای اساسی به جهت رفع مشکل 404 وردپرس خواهیم پرداخت، پس لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

نمایش خطای 404 در سایت های وردپرس:

خطای 404 در سایت های وردپرسی ممکن است از نظر ظاهری به نحو های زیر سمت کاربر نمایش داده شوند که در هر مرورگری ممکن است نمایش آنها اندکی متفاوت باشد:

و…

برخی از دلایل بروز خطای 404 وردپرس:

اگر بخواهیم به این موضوع بپردازیم که خطای 404 روی یک سایت از سمت سرور میباشد یا کاربران و اینکه به چه علت رخ می دهد باید گفت که موارد اینچنینی از سمت خود کاربران یا همان مدیران سایت ها به وجود می آید که ممکن است ناشی از حذف شدن آدرس ها از نوشته ها یا تغییر پیوند های یکتا و یا… باشد.

راهکار رفع خطای 404 وردپرس:

گاها ممکن است آدرس سایت خود را در مرورگر وارد نمایید و پس از اینتر زدن به جای اینکه محتویات وب سایت خود را مشاهده کنید خطایی اعصاب خورد کن بنام not found 404 برای شما نمایش داده شود که یکی از ابتدایی ترین راه های برسی و حل آن مراجعه به تنظیمات ادمین وردپرس و بخش پیوند های یکتا می باشد، در این بخش مانند آنچه در تصویر زیر مشاهده میکنید پیوند یکتا تنظیم شده سایت خود را به نوع دیگری تغییر دهید که احتمالا با انجام اینکار مشکل خطای 404 وردپرس سایتتان رفع خواهد شد.

اما چنانچه با اقدام بالا موفق به رفع این مورد نشدین پیشنهاد می شود وارد روت هاست سایت خود یا همان پوشه public_html شده در همین مسیر فایل .htacsess را ویرایش و قطعه کد زیر را به آن اضافه و سپس تغییرات فایل را ذخیره نمایید. پس از انجام اینکار بار دیگر آدرس وبسایت خود را رفرش نمایید.

اگر چنانچه موفق به حل این مشکل توسط اقدامات فوق نشدید کافیست به عضویت در پرتال کاربران ما در آمده و به واحد پشتیبانی ما تیکت ارسال نمایید و اطلاعات سایت و هاست خود را ارسال نمایید تا این موضوع روی وبسایت و هاست شما نیز برسی و رفع گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس : 34220129 - 017

info@javangostar.ir