کرون جاب / ایجاد کرون جاب بک آپ گیری اتومات روی هاست بکاپ ( سرور بکاپ )


کرون جاب ( cron job ) برای بک آپ گیری اتومات از سایت ها و یوزر های روی سرور با کنترل پنل سی پنل و whm حتما باید ابتدا به FTP هاست بکاپ دسترسی داشته باشید و پس از آن می توانید مطابق با موارد زیر کرون جاب بکاپ گیری اتومات را روی هاست بکاپ خود در WHM ایجاد کنید.

مرحله اول:

به جهت تنظیم بکاپ گیری اتوماتیک از یوزرهای روی سرور با کنترل پنل سی پنل، ابتدا وارد WHM سرور شوید و در کادر جستجوی بالای صفحه عبارت Legacy Backup Configuration را تایپ و اینتر بزنید تا این زیر گزینه را به سرعت بیابید ( مطابق تصویر زیر ).

کرون جاب

کرون جاب

مرحله دوم:

حالا شما وارد صفحه ای مطابق تصویر زیر می شوید که در آنجا می توانید اقدام به ایجاد کرون جاب جدید و یا انجام تنظیمات کرون جاب مربوط به بک آپ گیری اتومات نمایید.

کرون جاب

کرون جاب

مرحله سوم:

در این مرحله ابتدا باید Backup Type را بر روی Remote FTP تنظیم نمایید. در قسمت Remote FTP Host باید آدرس FTP خود را وارد نمایید که در صورت استفاده از فضای بک آپ رایگان، باید مقدار را noc.netmihan.com وارد نمایید و در صورت استفاده از هاست پشتیبان باید آی پی سرور پشتیبان را وارد نمایید. در بخش FTP Backup User نام کاربری فضای بک آپ(و یا هاست پشتیبان) و در بخش FTP Backup Password هم رمز عبور فضای بک آپ (و یا هاست پشتیبان) را وارد نمایید.

کرون جاب

مرحله چهارم:

در این مرحله باید یوزرهایی که می خواهید در پروسه بک آپ گیری قرار داده شوند را انتخاب کنید. مطابق تصویر زیر ابتدا بر روی Select کلیک نمایید.

کرون جاب

کرون جاب

مرحله پنجم:

در انتها باید تیک تمام یوزرهای مدنظر را در بخش Legacy بزنید تا وضعیت آن به ON تغییر یابد ( به مانند تصویر زیر ).

کرون جاب

کرون جاب

و نهایتا باید روی دکمه save کلیک کنید و کار را به اتمام برسانید، تبرک! شما از این به بعد بک آپ های سایت های میزبانی توسط سرور خود را روی سرور بک آپ ( همان هاست بک آپ ) خود نگهداری خواهید کرد و نیازی نیست نگران بک آپ های روی سرور خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس : 34220129 - 017

info@javangostar.ir