بکاپ دایرکت ادمین | آموزش گرفتن فول بک آپ سایت ( بکاپ هاست سایت )


طریقه بکاپ گرفتن اتوماتیک از هاست دایرکت ادمین ، بک آپ گیری از هاست دایرکت ادمین – برای گرفتن فول بک آپ از سایت خود که روی سرویس هاست دایرکت ادمین می باشد کافیست ابتدا وارد پنل کاربری هاست سایت خود شوید و از تمام فایل های روی هاست و بانک های اطلاعاتی سایت خود اقدام تهیه نسخه پشتیبان کامل کنید.

مرحله اول: پس از ورود به هاست دایرکت ادمین سایت خود به بخش create/restore backup شوید ( مطابق با تصویر زیر ).

مرحله دوم: حالا که وارد این بخش شدید، صفحه ای مطابق زیر را مشاهده خواهید کرد، در صورتیکه تصمیم به تهیه فول بک آپ از هاست دایرکت ادمین سایت خود دارید کافیست تمامی تیک های مربوط به گزینه های مختلف را فعال کنید.

و اما اگر فقط می خواهید از دیتابیس هایت دایرکت ادمین خود بک آپ تهیه کنید باید فقط تیک مربوط به database را فعال کنید و نهایتا روی دکمه create backup کلیک کنید.

مرحله سوم: 

پس از اینکه بک آپ گیری به اتمام برسد در پنل دایرکت ادمین خود مطابق با تصویر زیر یک ایمیل دریافت خواهید کرد که بیانگر اتمام مراحل بک آپ گیری می باشد و نهایتا با کلیک بر روی گزینه message system می توانید متن ایمیل را مشاهده بفرمایید.

نکات مهم برای فول بک اپ از هاست دایرکت ادمین :

  1. بعد از آنکه مراحل بک آپ گیری از هاست دایرکت ادمین سایتتان به اتمام برسد ایمیلی با محتوای اتمام بک آپ گیری و اینکه بک آپ آماده می باشد برای شما ارسال می گردد، اما توجه داشته باشید که خود بک آپ برای شما ارسال نمی شود.

لازم به ذکر است که خود بک آپ را می توانید از پوشه BACKUP در فایل منیجر نیز دانلود کنید.

2. لازم است بدانید که پسوند تمامی بک آپ ها در هاست دایرکت ادمین tar.gz می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس : 34220129 - 017

info@javangostar.ir